نی نی داری

ماجراهای من و بهداد

چی بخوریم و چی نخوریم؟!

برای اینکه جنسیت نوزاد رو پدر و مادر تعیین کنن باید زیر نظر یک پزشک، رژیم غذایی رو توی برنامه هاشون جان بدن. برای اینکه با تغذیه پدر و مادر ها برای داشتن نوزاد دختر یا پسر آشنا بشم به شخصه با دکتر سید علی کشاورز، متخصص تغذیه صحبت کردم. ایشون یکی از مجرب ترین متخصصین تغذیه ایران هستند و در دانشگاه ها تدریس می کنن. خیلی وقت ها توی برنامه های تلوزیونی هم مشاوره های تغذیه ای می دم.

منبع اطلاعات تغذیه ای زیر دکتر کشاورز هستن. البته به جز تغذیه موارد دیگری هم مهمه که اگر خوب رعایت بشه می تونه احتمال بارداری با جنسیتی که مد نظر هست رو افزایش بده.

برای داشتن نوزاد دختر

1-خانم ها  از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا استفاده کنند. یعنی چند ماه قبل از اقدام به بارداری باید شیر، ماست و در کل لبنیات به حد وفور استفاده بشه. گردو هم به خاطر منیزیم بالایی که داره توصیه می شه. مکمل های غذایی و قرص های جوشان منیزیم و کلسیم هم توی داروخانه ها وجود داره که می تونه کمک کنه. به گفته دکتر کشاورز هر روز باید شیر، خامه، پنیر و مواردی از این دست در صبحانه مورد استفاده قرار بگیره و مادر در هر حال خوردن اسید فولیک رو آغاز کنه.

2- مادر باید به صورتی که در پست – زمان کوتاه برای بارداری- توضیح دارم زمان تخمک گذاری خودشو پیدا کنه و به هیج عنوان توی او زمان رابطه جنسی بدون کاندوم نداشته باشه و در عوض رابطه جنسی 3-2 قبل از تخمک گذاری انجام بشه.

3- مادر سعی کنه که به ارگاسم (اوج لذت جنسی) نرسه. چون در این حالت ضمن اینکه محیط واژن قلیایی می شه، انقباضات واژن به کروموزومهای Y کمک می کنه که زودتر خودشون رو به تخمک برسونن.

4- اگه مادر قبل از نزدیکی خودش رو بامحلول آب و سرکه شستشو بده شرایط رو برای ایجاد محیط اسیدی واژن فراهم می یاره و شانس دختر دار شدن رو افزایش می ده.

برای داشتن نوزاد پسر

1- پدر از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند. اسید فولیک هم نوعی ویتامین B به شمار می ره و محلول در آبه. هیچ خطری نداره و اگر بیشتر از حد نیاز بدن هم استفاده بشه از طریق ادرار دفع می شه. پدر با خوردن این دو ویتامین عمر کروموزوم های Y خودشو افزایش می ده.

2- پدر نباید لباس زیر و شلوار تنگ بپوشه. نشستن طولانی مدت روی صندلی و گرفتن دوش آب داغ هم براش مناسب نیست.

3- غذاهای کنسروی باید از لیست غذای پدرها حذف بشه.

4- مادر هم باید از دو ماه قبل خوردن لبنیات و مواد غذایی حاوی کلسیم و منیزیم رو حذف کنه. در عوض باید هر روز مواد غذایی مانند موز، کاهو، توت فرنگی، خرمان، هل، زعفران، دانه های روغنی مثل آفتابگردان و سایر مغزها، سیب زمینی و برنج رو رد رژیم غذایی استفاده کنه تا محیط واژن به حالت قلیایی در بیاد. در ضمن خوردن قرص اسید فولیک در این شرایط هم لازم و ضروریه.

5-لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت بگیرد . (ترجیحا روز تخمک گذاری)

6- بعضی از پزشکها معتقند که قبل از لقاح آقایان کیسه یخ روی بیضه هاشون قرار بدن و خانمها از شستشو با محلول جوش شیرین رقیق شده با آب استفاده کنن .

7- محیط نباید گرم باشد و پدر و مادر نباید استرس و اضطراب داشته باشن.

اما در هر حال بهتره که پدر و مادرهایی خواستار نوزاد دختر یا پسر هستند حتما در این رابطه با پزشک خودشون مشورت کنن تا اطلاعات تکمیل تری در این زمینه داشته باشن.

+ تاريخ سه شنبه دوازدهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 13:2 نويسنده افسانه |